zonguldaksinav@hotmail.com +90 (372) 266 03 00

Sanat

“Herkesi̇n Keşfedi̇lmeyi̇ Bekleyen Bi̇r Yeteneği̇ Vardır”

Sınav Koleji nitelikli sanat eğitimi için gerekli tüm mekanları, araç gereçleri ve seçkin eğitmenleri bir araya getirerek kültür – sanat – beceri çalışmalarına ayrı bir önem verir. Görsel sanatlar, seramik, teknoloji tasarım ve diğer atölyelerde öğrenciler sanatı günümüz kültürüyle birleştirir, dünyaya daha estetik bir pencereden bakar, çağdaş yaşama katılma fırsatını yakalayarak sosyal yaşamda etkin biçimde var olur.

Öğrenciler, modern dans, halk oyunları, klasik ve modern bale, salon dansları için özel olarak dizayn edilmiş dans salonlarında eğitim görür ve belirli günlerde dans çalışmalarının sergilendiği özel gösteri ve etkinliklere katılır.

Enstrüman ve Müzi̇k Atölyeleri̇

Sınav Kolejinde öğrencilerin müzikal yeteneklerinin keşfine ve gelişmesine olanak sağlayan bakış açısıyla müzik ve enstrüman eğitimi verilir. Müziğe ilgi duyan öğrenciler için çeşitli enstrüman ve çalışma alanları kurulur.

Müzik derslerinde öğrenciler piyano, keman, gitar, ritim, orf ve yan flüt gibi seçtikleri çeşitli enstrümanların eğitimlerini alır. Bu eğitimler enstrüman dersliklerinde yapılır.

Öğrencilerimiz Sınav Koleji orkestrası ve bandosuyla birlikte müzik yapmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşar.

Gösteri̇ Merkezi̇ Ve Cep Si̇nemaları

Gösteri merkezi ve cep sinemalarının yoğun biçimde kullanıldığı Sınav Kolejinde; büyük etkinlikler için gösteri merkezleri, daha küçük sınıf ve kademe etkinlikleri için ise cep sinemaları aktif bir şekilde kullanılır. Öğrenci performanslarına dayalı etkinliklerle okulda motivasyonel bir atmosfer oluşturulur.

Öğrencilerimiz ritim ve hareket kabiliyetlerini geliştirirken bedensel-duygusal gelişimlerini, müzik eğitimi ile de zihinsel ve duygusal anlamda gelişimlerini gerçekleştirir hem de eğitim öğretimin ayrılmaz bir parçası olan sağlıklı, sosyal ortamlarla özgüven sahibi ve fark yaratan bireyler olur.

Gözü yüksekte olanlar! SINAV OLSUN, SAĞLAM OLSUN!          Kaliteye Online Kayıt