zonguldaksinav@hotmail.com +90 (372) 266 03 00

Günlük, Haftalık ve Dönemli̇k Ödev / Bi̇reysel Çalışmalar

Sınav Liselerinde yoğun programı yetiştirmek ve öğrencileri sınavlara en iyi şekilde hazırlayabilmek için okuldaki ders ve etütlerin yanında bireysel çalışmalara / ödevlere önem verilir.

Öğrencinin bireysel çalışmalarını planlamak amacıyla, haftalık ders programından hareketle her
dersin ödev günü ve miktarı “ Ödev Çizelgesi ”nde belirlenir.
 
Haftalık  ders programında ilgili dersin ilk saati mutlaka ödev kontrolü için ayrılır. Ödevlerini yapmayan öğrencilerin ödevleri ( Miktarı artırılarak ) ek çalışma saatinde tamamlanır.
 
Sınav Liselerinde ödevler 3 kategoride planlanmıştır:

Günlük Ödevler

Farklı kaynaklardan, “ Soru Bankası Modülleri ”nden öğrencinin haftalık ders programı göz önünde bulundurularak günlük ödevler verilir. Ayrıca ders öğretmenleri tarafından ev çalışması şeklinde başka etkinlikler de yaptırılır ve günlük ödevlerin tamamı hafta içi kontrol edilir. 

Haftalık Ödevler

Haftalık Ödev Fasikülleri ”nden ( TÖDEV ) her ders için Cuma günleri verilir ve kontrolü ilgili ilk derste / ödev kontrol saati’nde yapılır. Ödev değerlendirilmeleri Sınav Net üzerinden veli ile paylaşılır.

Dönem Ödevleri

Dönem konularını kapsayacak şekilde hazırlanan “Ara Tatili ve Yaz Tatili Ödev Fasikülleri”nden her dönemin sonunda, karneyle birlikte, verilir ve kontrolleri yeni dönem başında yapılır. 

Gözü yüksekte olanlar! SINAV OLSUN, SAĞLAM OLSUN!          Kaliteye Online Kayıt